Sposobów na depilację jest mnóstwo – pisaliśmy o tym tutaj, ale chyba żaden nie może konkurować z depilacją laserową. Nie jest tak bolesna, jak depilacja woskiem, a jej efekty utrzymują się przez długi czas już po pierwszym zabiegu. Po kilku możecie na stałe zapomnieć o bolesnej depilacji woskiem czy krótkotrwałych efektach golenia. Lato zbliża się wielkimi krokami (w końcu już marzec!), dlatego sprawdzamy, co powinnyście wiedzieć o depilacji laserowej. Rozmawiamy z Agnieszką Albingier – ekspertem Laser DeLux – marki salonów kosmetyki laserowej znanej w całej Polsce i partnera naszego konkursu, w którym możecie wygrać vouchery na zabiegi depilacji, zestawy kosmetyków PÜR Cosmetics i bony na naszą bieliznę! KLIKNIJ, by wziąć udział – na zgłoszenia czekamy do 7 marca. 🙂
https://www.instagram.com/p/Bfs_TDTh48P/?taken-by=dalialingerie
Laser DeLux istnieje dość długo na polskim rynku i ma rewelacyjnie rozwinięta sieć gabinetów. Jakie były początki Laser DeLux? Czy od początku było duże zainteresowanie zabiegami laserowymi? Jak marka się rozwijała?
Nasza historia zaczęła się w 2008 roku w Łodzi. Właśnie tam powstała idea stworzenia miejsca, które pokochają kobiety. Chcieliśmy dać im możliwość wykonywania profesjonalnych zabiegów estetycznych, które znacząco wpłyną na ich komfort i samopoczucie na co dzień. Działania firmy Laser DeLux rozpoczęliśmy od depilacji laserowej. To właśnie dzięki niej kobiety wybrały nasze salony. Zaoferowaliśmy klientkom najlepszy sprzęt dostępny na rynku, aby wykonywać usługi na światowym poziomie. Zdecydowaliśmy się na laser LIGHTSHEER® DUET™ firmy Lumenis®. Bez wątpienia był to strzał w dziesiątkę, ponieważ od wielu lat jest złotym standardem w depilacji laserowej. Obecnie posiadamy 22 salony w całym kraju, a nasza oferta wzbogacona jest o najbardziej innowacyjne i prestiżowe zabiegi estetyczne dla kobiet i mężczyzn: karboksyterapię, mezoterapię igłową, kriolipolizę, fotoodmładzanie, usuwanie cellulitu, przebarwień i wiele innych.
Czy możesz przybliżyć naszym Czytelniczkom działanie lasera w różnych zabiegach – jaki ma wpływ na skórę, jak pobudza ją do zmian?
Działanie lasera diodowego – LightSheer Duet, który stosujemy do depilacji, polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła lasera. Podczas zabiegu przenikająca w głąb skóry wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę (barwnik) i zamieniana na ciepło (następuje uszkodzenie macierzy włosa), dzięki temu część włosków, do których dotarł laser w odpowiedniej fazie wzrostu już nie odrasta. Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka i nie wpływa na funkcje organizmu.
Drugi Laser to Laser Frakcyjny Lumenis M22, wykorzystywany do usuwania blizn, przebarwień, rozstępów oraz zamykania naczynek. W przypadku redukcji blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i rozstępów impulsy laserowe powodują usuwanie tkanki bliznowatej i stymulują tworzenie nowej, zdrowej skóry. Nasi kosmetolodzy w zależności od rodzaju, genezy i struktury blizny decydują o tym, czy zabieg ma być wykonany technologią IPL, czy głowicą laserową. Unikalny system chłodzenia i znieczulenie minimalizują dyskomfort.
Czy przed zabiegami należy skonsultować się z lekarzem?
Do zabiegów laserowych kwalifikują się jedynie osoby z ogólnie dobrym stanem zdrowia. Oczywiście przed rozpoczęciem sesji kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad z klientem i wyklucza możliwe przeciwwskazania. W niektórych przypadkach wymagamy zaświadczenia od lekarza, które dołączamy do karty zabiegowej.
Jakie zabiegi laserowe są najbardziej popularne wśród kobiet?
Najbardziej popularnymi zabiegami wśród kobiet są: depilacja nóg, pach, bikini i fotoodmładzanie.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegów laserowych?
Przede wszystkim nie mogą ich wykonywać kobiety w ciąży i karmiące piersią,
osoby mocno opalone, przyjmujące światłoczułe leki i zioła oraz osoby, które w ciągu ostatnich 4 tygodni wyrywały włosy pęsetą i depilowały się przy użyciu wosku. Zabiegom nie powinni się także poddawać pacjenci walczący z chorobą nowotworową, osoby ze zmianami wirusowymi, bakteryjnymi czy opryszczką w miejscu depilacji. Przeciwwskazaniem jest również bielactwo, łuszczyca, rybia łuska.
Jak należy się przygotować do zabiegów laserowych?
Wszystko zależy od rodzaju zabiegu. W przypadku fotoodmładzania, usuwania blizn, przebarwień, rozstępów czy zamykania naczynek – nie ma konieczności specjalnego przygotowania skóry przed zabiegiem. Musi być ona czysta i bez wykwitów patologicznych. Zabiegi poprzedzone są konsultacją. System chłodzenia niweluje dyskomfort związany z zabiegiem i nie trzeba stosować znieczulenia. Po zabiegu można spodziewać się wystąpienia krótkotrwałego (do 2-óch dni), niewielkiego zaczerwienienia i obrzęku. Ich nasilenie nie stwarza potrzeby ograniczenia aktywności.
Jeżeli chodzi o depilację sprawa wygląda zupełnie inaczej. Przygotowanie do zabiegu jest jasno określone. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji. Skóra nie może być sucha, podrażniona. Przed zabiegiem należy wypić 2 litry wody mineralnej i przed każdym zabiegiem nie można wyrywać włosów (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -8 tygodni. Można natomiast je golić maszynką. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem. Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej. Terapia doustna retinoidami wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem. Minimum 2 tygodnie przed zabiegiem należy też odstawić leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2). Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu, który można wykonać dopiero po wyleczeniu infekcji. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest też aktywna opalenizna oraz stosowanie samoopalaczy. Minimalna przerwa po opalaniu wynosi 4-6 tygodni.
Co jaki czas należy powtarzać zabiegi po skończonej serii, aby efekt był długotrwały?
Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Zdarza się, że klienci robią sobie tzw. “dostrzały” raz w roku, a czasem przychodzą co 3 lata na zabieg przypominający.
Czy pod wpływem hormonów efekty zabiegów mogą się zmieniać?
Tak, zdarza się, że pod wpływem dużych zmian hormonalnych część włosków po depilacji laserowej może odrosnąć. Jest to spowodowane powstawaniem nowych mieszków włosowych w tym czasie. Podobna sytuacja ma miejsce w przy laserowym usuwaniu przebarwień – przy niewłaściwej pielęgnacji skóry i dużej burzy hormonalnej przebarwienia mogą pojawić się w innych miejscach.
Jeśli zabiegi zostały wykonane wcześniej, czy ciąża może „zresetować” ich efekt?
Nie. Może jedynie wpłynąć na powstanie nowych mieszków włosowych i wzrost pojedynczych włosków po depilacji laserowej.
Jakie są trendy w kosmetyce laserowej? Na co coraz chętniej decydują się klientki, jakie nowości wprowadzacie?
Najczęściej klientki wykonują zabiegi depilacyjne pach, nóg i okolic bikini. Pokochały też fotoodmładzanie. Podczas tego zabiegu urządzenie FOTONA®™ emituje w tym samym momencie różnej długości fale we wszystkich kierunkach. W ten sposób likwiduje jednocześnie wiele skutków fotostarzenia. Laser FOTONA®™ pozwala uzyskać rewelacyjne efekty estetyczne bez ryzyka powikłań. W porównaniu z innymi metodami dostępnymi na rynku urządzenie to znacznie skraca czas powrotu do pełnej funkcjonalności.
Jakie są plany na przyszłość marki Laser Delux?
Patrzymy na potrzeby kobiet i staramy się na stale rozwijać. Chcemy spełnić oczekiwania naszych klientów w 100%. Śledzimy trendy w kosmetyce laserowej ale nie tylko, dlatego wprowadzamy do naszej oferty nowe zabiegi upiększające i modelujące sylwetkę. Posiadamy już 22 salony w całej Polsce i z pewnością to nie koniec! 🙂
Dziękujemy za rozmowę!