Odchudzanie: 4 diety, które pomogą Ci schudnąć

Odchudzanie: 4 diety, które pomogą Ci schudnąć

produkty Dalia:

dalia-lingerie-biustonosz-paula-soft-k02-16990-zldalia-lingerie-paula-figi-klasyczne-9590

„Badania dowiodły, że szczęścia nie daje miłość, bogactwo czy władza, tylko dążenie do nieosiągalnych celów: a czymże jest dieta, jeśli nie tym?” – Dziennik Bridget Jones. Odchudzanie nie jest jednym z najprzyjemniejszych tematów. Jak schudnąć skutecznie i przede wszystkim zdrowo? Przygotowaliśmy ranking najmodniejszych (i najskuteczniejszych) diet 2017 roku.

1. Czysta żywność

Nasz hit! Dieta ta jest genialna w swojej prostocie. Jej główną zasadą jest wyrzucenie z jadłospisu wszystkiego, co nie jest naturalne. Zamiast liczenia kalorii i precyzyjnego odmierzania porcji, zrezygnuj z cukrów, rafinowanych olejów i sztucznych, chemicznych dodatków. Spożywaj dobrze zbilansowane posiłki, a przygotowując dane produkty staraj się, aby jak najbardziej przypominały one swoją pierwotną wersję. Gotuj, duś, piecz i smaż tylko tyle, ile jest niezbędne. Oczywiście dieta ta wyklucza wszelkie fast foody, batony, czekolady i gazowane napoje, czyli wszystko to, czego i tak nie powinniśmy jeść, dbając o zdrowie.

odchudzanie

2. Dieta ketogeniczna

To restrykcyjna, ale bardzo efektywna dieta, która pozwoli Ci spalać tłuszcz bez naruszania masy mięśniowej. Jej głównym składnikiem są tłuszcze, które stanowią aż 80% źródeł energii w całym jadłospisie. Jednocześnie dieta ta zakłada maksymalne zredukowanie ilości przyjmowanych cukrów i węglowodanów złożonych. Zaleca się przyjmowanie wszystkich trzech rodzajów tłuszczów – nasyconych, jednonienasyconych i wielonienasyconych w stosunku 1:1:1.

odchudzanie

3. Fleksitarianizm

Od rygorystycznej diety ketogenicznej przechodzimy do fleksitarianizmu, którego zasadą jest zredukowanie obecności mięsa w naszym jadłospisie do jednego dnia w tygodniu. W pozostałych dniach stosuje się dietę wegetariańską lub wegańską. Polecamy fleksitarianizm wszystkim tym, którzy chcą zdrowiej się odżywiać i planują przejście na pełen wegetarianizm lub weganizm. Na koniec dodamy, że ograniczając spożycie mięsa pomagasz nie tylko sobie, ale też ratujesz zwierzęta i środowisko.

odchudzanie

4. Dieta paleo

Jest określana jako dieta człowieka pierwotnego. Jej zwolennicy przekonują, że do tego sposobu odżywiania wyewoluowały nasze ciała, dzięki czemu stosowanie diety paleo jest prostą drogą do osiągnięcia optimum zdrowia. Głównym celem diety jest eliminacja tych produktów, których nie jedli nasi przodkowie. Jej podstawą są warzywa, owoce, jajka, orzechy, ryby, grzyby i mięso. Dieta wyklucza zboża, cukier oraz oleje rafinowane.

odchudzanie

Pamiętaj, że najważniejszym składnikiem każdej diety jest wytrwałość. Trzymamy kciuki!

Brak komentarzy

wyślij odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NAS
Podziel się swoją historią lub zainspiruj nas do poruszenia ważnego tematu. Piszemy artykuły, rozmawiamy z inspirującymi kobietami i pytamy o zdanie ekspertów. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz Twoje propozycje. Skontaktuj się z nami!
dalia
KONTAKT Z REDAKCJĄ
e-mail: shapemeup@dalia.pl
WYDAWCA:
Dalia Lingerie ul. Wolności 145 34-220 Maków Podhalański tel: +48 33 877 16 87 e-mail: biuro@dalia.pl