Depilacja intymna – testujemy wszystkie metody

Depilacja intymna – jaką metodę wybrać?

odkryj kolekcję BASIC:

evafigi-eva
biustonosz-eva-czarnyfigi-czarne-eva

Depilacja intymna budzi wiele skrajnych emocji. Dla jednych jej brak jest synonimem braku higieny, dla innych naturalną ochroną przed infekcjami lub „zasłoną” pozwalającą przełamać skrępowanie przy badaniu u ginekologa. Bierzemy na celownik mity dotyczące depilacji intymnej i postanowiliśmy przetestować dla Was wszystkie metody ujarzmiania okolic bikini na własnej skórze. Sprawdźcie, która wygrywa. 🙂 

Depilacja intymna

 #depilacja intymna – dlaczego (nie) warto?

Większość specjalistów rekomenduje usuwanie jedynie nadmiaru włosków, uważając to za najlepszy kompromis. Z jednej strony owłosienie łonowe chroni wrażliwe okolice przed uszkodzeniami mechanicznymi, które może powodować np. źle dobrana bielizna. Z drugiej – szczególnie podczas menstruacji – włoski mogą sprzyjać rozwojowi infekcji intymnych, stanowiąc idealne środowisko do rozwoju bakterii. Dla samych lekarzy ginekologów owłosienie lub jego brak nie ma znaczenia, ponieważ nie wpływa ono w żaden sposób na przebieg badania. Jeśli zastanawiasz się, jak i czy w ogóle powinnaś się wydepilować przed wizytą u ginekologa, weź pod uwagę swój własny komfort.

Czytaj także: Powiększanie biustu w tubce – TOP 5 polskich marek kosmetycznych

Depilacja intymna

#męski punkt widzenia

Kobiety zapytane przez nas o to, jaka forma depilacji okolic intymnych według nich najbardziej podnieca mężczyzn, postawiły na całkowite usuwanie owłosienia lub depilację brazylijską (pozostawienie cienkiego paska włosów na wzgórku łonowym). A co na to faceci? Według badań przeprowadzonych na zlecenie marki specjalizującej się w usuwaniu owłosienia, aż 43% ankietowanych mężczyzn opowiedziało się za depilacją jedynie boków wzgórka łonowego i pozostawieniem tzw. „trójkąta”. 17% badanych to zwolennicy depilacji brazylijskiej, a kolejne 15% zachwyca kształt serduszka. 🙂 Całkowita depilacja nie załapała się na podium. Wyniki tych badań skonfrontowaliśmy z komentarzami w sieci. Co ciekawe, wynika coś zupełnie odwrotnego – większość komentujących mężczyzn uważa, że wydepilowane okolice bikini są dla nich zdecydowanie bardziej pociągające.

Czytaj także: Mięśnie Kegla: challenge kegel-mogę!

#zrób to dobrze

Przede wszystkim to TWÓJ wybór. Jeśli nie jesteś przekonana do depilowania okolic bikini, ale ulegasz naciskom partnera albo zostawiasz owłosienie specjalnie dla niego, choć sama nie czujesz się z tym komfortowo, to znak, że powinniście wypracować wspólny kompromis. Bez względu na metodę usuwania włosków, depilacja intymna może podrażniać wrażliwe okolice. Dla zdecydowanych na częściową lub całkowitą depilację przetestowaliśmy każdą z dostępnych metod. Zobaczcie, co z tego wyszło! 🙂

Depilacja intymna

#golenie

Jeśli robiłaś to chociaż raz, wiesz doskonale, że efekt nie utrzymuje się długo. Zabieg trzeba powtarzać co kilka dni lub nawet codziennie, co skutkuje podrażnieniami skóry, krostkami czy wrastającymi włoskami. Na rynku dostępne są maszynki i kremy do golenia oraz mechaniczne golarki. W przypadku maszynek istnieje największe ryzyko uszkodzenia skóry, kremy ze szpatułkami mogą wywoływać reakcje alergiczne, dlatego zanim użyjesz TAM nowego produktu, koniecznie zrób próbę na małym obszarze skóry. W przypadku golarek mechanicznych warto kupić sprawdzony, dobrej jakości produkt – nie będziesz musiała systematycznie kupować nowych maszynek czy kremów, więc inwestycja szybko się zwróci. 🙂

 

 

#depilatory, depilacja masą cukrową i woskiem

Bywa bolesna, ale efekt utrzymuje się kilka razy dłużej niż w przypadku golenia. Inwestycja w depilatory mechaniczne, analogicznie do golarek, zwróci się po jakimś czasie, ale od Ciebie zależy, czy jesteś w stanie używać go w tak wrażliwych okolicach. Depilacja intymna woskiem ma swoją zaletę – cenę oraz wadę – dyskomfort podczas i po zabiegu. Oprócz samego wyrywania włosków dyskomfort powoduje tutaj nakładanie gorącego wosku, którego zerwanie – w przypadku bardzo delikatnej skóry – może skutkować jej uszkodzeniem. Spośród tych metod depilacji naszym faworytem jest depilacja masą cukrową. Cena jest wyższa niż w przypadku depilacji woskiem, ale ryzyko podrażnień zdecydowanie mniejsze. Odpada również wysoka temperatura – masa cukrowa osiąga temperaturę zbliżoną do temperatury ciała, a usuwanie włosków nie odbywa się gwałtownymi ruchami, jak w przypadku depilacji woskiem, dlatego ryzyko podrażnień i uszkodzeń skóry jest bliskie zera.

 

 

#depilacja laserowa

Jeśli usuwasz włoski regularnie, depilacja intymna jest niezbędna dla Twojego poczucia komfortu, a w dodatku masz problem z podrażnieniami – depilacja laserowa to metoda dla Ciebie. By sprawdzić wszystkie za i przeciw, umówiliśmy się na wizytę w jednym z centrów kosmetyki laserowej. Przed zabiegiem powinna zostać przeprowadzona rozmowa z kosmetologiem, który zweryfikuje, czy zabieg nie wywoła u Ciebie niepożądanych skutków. Podczas pierwszej wizyty, na małym obszarze skóry, zostaje wykonana próba laserowa najbardziej intensywną mocą lasera (właściwe zabiegi wykonuje się mocą mniej intensywną i mniej bolesną). Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych 🙂 , ale śmiało może konkurować z innymi metodami depilacji. Aby zniwelować nieprzyjemne uczucie, miejsce poddane działaniu lasera jest znieczulane okładem z lodu. Ceny jednorazowego zabiegu oscylują ok. 200 zł. Zabieg należy powtarzać co dwa miesiące do uzyskania pożądanego efektu – w praktyce czeka Cię od pięciu do dziesięciu zabiegów. Paradoksalnie im silniejsze i ciemniejsze włoski, tym lepsze i szybsze efekty. Dzieje się tak dlatego, że laser działa na zawarty we włoskach barwnik – melaninę, który występuje także w skórze.

WAŻNE: Jeśli zdecydujesz się na depilację laserową, zrezygnuj z opalania minimum dwa miesiące przed zabiegiem. Dlaczego? Opalanie pobudza produkcję melaniny, której skóra zawdzięcza ciemniejszy odcień. Im więcej melaniny znajduje się w skórze, tym większe ryzyko, że światło lasera skupi się również na niej, co może skutkować podrażnieniami i przebarwieniami. Z opalania będziesz musiała zrezygnować także w odstępach między kolejnymi zabiegami. Po skończonej serii możesz zacząć opalać się po ok. dwóch – trzech tygodniach, stopniowo przyzwyczajając skórę do słońca (stosuj preparaty z filtrem SPF 50). Aby skrócić czas oczekiwania na zabieg, stosuj na opaloną skórę peelingi raz – dwa razy w tygodniu.

Depilacja intymna

A jakie są Wasze opinie na temat depilacji intymnej? Które metody wybieracie? Dajcie znać w komentarzach!

Brak komentarzy

wyślij odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NAS
Podziel się swoją historią lub zainspiruj nas do poruszenia ważnego tematu. Piszemy artykuły, rozmawiamy z inspirującymi kobietami i pytamy o zdanie ekspertów. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz Twoje propozycje. Skontaktuj się z nami!
dalia
KONTAKT Z REDAKCJĄ
e-mail: shapemeup@dalia.pl
WYDAWCA:
Dalia Lingerie ul. Wolności 145 34-220 Maków Podhalański tel: +48 33 877 16 87 e-mail: biuro@dalia.pl