Fashion Night – na planie #DaliaCHALLENGE

Fashion Night – na planie #DaliaCHALLENGE

zobacz najnowszą kolekcję:

BIUSTONOSZ LEE BIG K27FIGI LEE MAXI
BIUSTONOSZ RINKO SEMI-SOFT K24FIGI RINKO MAXI

#DaliaCHALLENGE, czyli podejmij wyzwanie! – to hasło towarzyszy nam i Wam od początku 2017 roku. Będąc niemal na półmetku akcji, nadszedł czas, by sprawdzić, jak Wam idzie! Znaleźliśmy na to sposób – konkurs, w którym opisywałyście swoje wyzwania – dziękujemy, że podzieliłyście się z nami ciekawymi doświadczeniami! Postanowiliśmy również towarzyszyć Wam podczas realizacji wyzwań i tym sposobem znaleźliśmy się na pokazie mody dla młodych projektantów Fashion Night 2017.

#projekt RealWoman

Nie mogło być inaczej – ten projekt koordynuje kobieta! Młoda, ambitna i przebojowa studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – Angelika Wrona. Patronowaliśmy temu wydarzeniu, dlatego przygotowaliśmy szczegółowy raport! 😉 Podglądaliśmy próby, zajrzeliśmy na backstage i czujnie obserwowaliśmy galę. Jesteście ciekawi jak i dlaczego młoda studentka ogarnia pokaz mody?

Fashion Night
Angelika Wrona

#Redakcja ShapeMeUp: Dlaczego podjęłaś się koordynowania tego projektu?

Angelika Wrona: Fashion Night to projekt organizowany w ramach Juwenaliów UEK. Pierwszy raz wzięłam w nim udział 2 lata temu, kiedy wstąpiłam do ESN-u (organizacja studencka Erasmus Student Network, przyp. red.). Powiedziałam wtedy mojemu koledze: „Zobaczysz, ja zrobię ten projekt w przyszłości!” i słowa dotrzymałam… 🙂 Chciałam go zrealizować już w następnym roku, ale zostałam wybrana koordynatorem SocialErasmus, więc Fashion Night musiał poczekać. Teraz widzę, że wtedy jeszcze nie byłam gotowa na podjęcie się tak dużego projektu…

No właśnie, czy coś wyjątkowo Cię zaskoczyło?

Niespodzianki czekały na mnie na każdym kroku (śmiech), ale nie ma rzeczy nie do przeskoczenia. Miałam świetnych ludzi w mojej grupie projektowej, którzy mi pomagali. Bardzo żałuję, że firmy ciągle podchodzą z dystansem do projektów realizowanych przez studentów i w ogóle do Juwenaliów, a przecież Juwenalia to zdecydowanie nie tylko koncert główny, ale też wydarzenia towarzyszące, m.in. Fashion Night. Ja miałam to szczęście, że firmy takie jak 4F, Depilconcept, Bell i Dalia nam zaufały i dostrzegły potencjał w tym projekcie, a muszę przyznać że Fashion Night z roku na rok zaskakuje i poszerza grono swoich odbiorców. 🙂

ESN to organizacja skupiająca masę ludzi! Uważasz, że takie wspólne działanie bardziej motywuje i przynosi lepsze efekty?

Działanie w grupie jest świetne! Widać to choćby po tym, że niedawno zdobyliśmy nagrodę najlepszej sekcji w całej Europie! 🙂 Na początku swojej przygody z ESN-em byłam bardzo nieśmiała, bo jednak wszyscy inni byli ze sobą już zaprzyjaźnieni. Kiedy zostałam koordynatorką, trudno było mi prosić o pomoc, bo uważałam, że sama powinnam ze wszystkim sobie poradzić. Absolutnie się myliłam… Oczywiście nieporozumienia są nieuniknione, ale sztuką jest znaleźć wspólne rozwiązanie. Nadal się tego uczę, ale organizacja Fashion Night i działanie z innymi organizacjami troszkę utemperowało moje zachowanie „Zosi samosi”. 🙂 Świętowanie wspólnego sukcesu jest warte wszystkiego!

Działasz też aktywnie poza ESN-em…

Staram się angażować w różne projekty. Jestem wolontariuszem w Jewish Community Center i Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Vesna. We wrześniu zorganizowaliśmy pokaz mody dla dzieci – chcieliśmy w ten sposób pokazać im, że jeśli będą się starać, mogą wszystko! Chcę pomagać potrzebującym, dlatego podczas Fashion Night przeprowadziliśmy zbiórkę charytatywną dla małej Basi pod hasłem #PomaganieJestFashion.

Co najbardziej Cię motywuje?

Uwielbiam wyzwania i uważam, że nie ma utrudnienia, którego nie da się przeskoczyć. Przy okazji chcę wszystkim to udowodnić, więc chyba to motywuje mnie najbardziej (śmiech).

 

 

Mamy nadzieję, że kolejne projekty będą równie udane! Zapraszamy na relację prosto z wybiegu – zobaczcie, co proponują nam młodzi projektanci.

#podnieś sobie cukier

Wyjścia są trzy: zjeść, nie zjeść albo założyć! Kinga Kosoń, której kolekcja otworzyła galę Fashion Night 2017, nie boi się zabawnych rozwiązań. 🙂 Jak sama mówi – jej kolekcja to eksperyment, balansowanie na granicy kiczu i przerysowanej słodyczy.

Fashion Night
Lookbook, MY NAME IS CANDY, proj. Kinga Kosoń, fot. Daria Błahut

– Chcę zerwać ze stereotypem różu jako koloru infantylnego, nauczyć kobiety większego dystansu siebie samych, własnej fizyczności – w końcu idealne są tylko modelki po retuszu (śmiech). Chcę sprowokować nas wszystkie – również siebie – do większej spontaniczności, a energetyczny róż w różnych odcieniach może w tym pomóc…

#cyrk na kółkach

Pióra, cekiny i mnóstwo koloru, a to wszystko okraszone dodatkami prosto z cyrkowej areny. Debiutująca w tym roku projektantka Laura Filip to autorka ciekawej kolekcji i równie ciekawego pomysłu na biznes!

– Chcę stworzyć miejsce, w którym kobieta może przejść całkowitą przemianę. Oprócz moich autorskich projektów i doradztwa wizerunkowego proponuję klientkom usługi kosmetyczne oraz pomoc stylisty fryzur. Moda jest zmienna tak samo jak kobiece nastroje (śmiech), dlatego planuję dać kobietom możliwość wypożyczenia ubrań na różne okazje. Ponadto chcę realizować indywidualne zamówienia – nie ma nic lepszego niż świadomość, że twoja kreacja jest unikatowa. 🙂  

 

 

Niestety pierwsze tak wyjątkowe miejsce projektantka planuje stworzyć we Wiedniu, ale nie wyklucza, że drugie powstanie w Polsce. – Cały czas jestem związana z Polską – odszywamy tutaj sporą część kolekcji i planujemy stworzyć sklep on-line, by poszerzyć możliwości dystrybucji. Laura, trzymamy kciuki!

#kobieta przyszłości

Silna, pewna siebie wojowniczka – to według Anny Nawrockiej kobieta przyszłości. Zderzenie kobiecości, sportowych linii i autorskich struktur, zestawione z futuryzmem i inspiracjami rodem z filmów Science Fiction. Co ubrania o takim charakterze miały obudzić w kobietach, które je noszą?

– Chodzi o to, żeby dodać kobietom odwagi, by pokazały światu, jakie są piękne – mówi Ania. To, co pod ubraniem jest równie ważne, wpływa na naszą podświadomość. Całkowicie się zgadzamy! 🙂

 

 

#A co na to Yamamoto?

Joanna Czupryniak to jedna z projektantek zafascynowanych minimalizmem formy, fakturą naturalnych tkanin i… zupą Miso. Jej ubrania zachwyciły niejedno wymagające oko – nosi je między innymi Krystyna Mazurówna. Joanna stworzyła kolekcję z myślą o jednym z najwybitniejszych japońskich projektantów Yohji Yamamoto.

Fashion Night
Krystyna Mazurówna i projektantka Joanna Cypriak Vel Czupryniak w projektach Marki MISO

Pokaz Marki MISO swoim występem uświetniła młoda wokalistka Erith, której występy zrobiły spory szum na YouTube. Oryginalne brzmienia i przeżywanie całą sobą każdego dźwięku – jeśli lubicie nietuzinkowe i lekko psychodeliczne klimaty, koniecznie posłuchajcie! Jesteśmy pod wielkim wrażeniem!

Fashion Night
Erith podczas występu na Fashion Night 2017

Gratulujemy wszystkim projektantom i organizatorom Fashion Night 2017! #DaliaCHALLENGE uważamy za zaliczone! 🙂

Brak komentarzy

wyślij odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NAS
Podziel się swoją historią lub zainspiruj nas do poruszenia ważnego tematu. Piszemy artykuły, rozmawiamy z inspirującymi kobietami i pytamy o zdanie ekspertów. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz Twoje propozycje. Skontaktuj się z nami!
dalia
KONTAKT Z REDAKCJĄ
e-mail: shapemeup@dalia.pl
WYDAWCA:
Dalia Lingerie ul. Wolności 145 34-220 Maków Podhalański tel: +48 33 877 16 87 e-mail: biuro@dalia.pl