YOUR KAYA łamie tabu kampanią #mensTRUEacja

W trosce o zdrowie przykładamy coraz większą uwagę do diety i aktywności fizycznej. Mocno przetworzone produkty zalegają na półkach sklepowych częściej, niż te o krótkim i zrozumiałym składzie. A czy kiedykolwiek zastanawiałyście się, z czego powstają produkty do higieny intymnej? Marka Your KAYA postanowiła przełamać tabu – zarówno szkodliwości niektórych składników, jak i samego tematu menstruacji.

View this post on Instagram

Każda kobieta, niezależnie od wieku i stanu zdrowia, przynajmniej raz w roku powinna zgłosić się na badania profilaktyczne. Na szczęście przypomina się o tym ostatnio bardzo często i bardzo głośno – mamy również nadzieję, że skutecznie! Wiecie, że oprócz corocznych kontroli ważne jest również samobadanie? Oczywiście nie zastąpi nam profesjonalnej kontroli ginekologicznej, jednak w ten sposób możemy zaobserwować, co dla naszego ciała jest normą, jak wyglądają wydzieliny, jakiego koloru, rozmiaru i kształtu jest nasza szyjka macicy i jakie zmiany zachodzą w śluzie waginalnym podczas kolejnych etapów cyklu menstruacyjnego. Nauczenie się swojego ciała jest bardzo ważne i naprawdę bardzo przydatne. Dzięki temu możemy łatwiej zauważyć wszelkie zmiany, które mogą być objawami owulacji, infekcji, ciąży, bądź choroby. Wiecie jak poprawnie wykonać samobadanie szyjki macicy? Będziecie potrzebowały zaledwie kilku podstawowych przyrządów: • dobrego źródła światła i wziernika (te plastikowe nie są drogie – możecie je kupić w aptece bądź w sklepie z artykułami medycznymi), • ginekologicznego żelu nawilżającego na bazie wody, bądź po prostu cieplej wody z kranu, • lusterka na długiej rączce, • antybakteryjnego mydła lub alkoholu do dezynfekcji. Mając wziernik umieszczony w prawidłowej pozycji, będziecie mogły zobaczyć zarówno strukturę ścianek waginy, jak i szyjkę macicy, która powinna być różowa, mokra i zgrubiała. Która z Was wykonuje regularne takie samobadanie, a która słyszy o czymś takim po raz pierwszy? ☺️ Repost: @enroush #yourkaya #yourkayafamily #badamsieregularnie #badamsięregularnie #samobadanie #womenspower #silakobiet #menstruacja #vaginapower #vaginahealth #vagina #vaginal #vaginaart #vaginer #sexuality #sexeducation #bodycaretips #dlakobiet #byckobieta #femine #femininehygiene #kobiecesprawy #womenspleasure #hygiene #selfcarelove #vagina #womensmood #pinkfeed

A post shared by Your KAYA (@yourkaya) on

#eko-intymnie

Produkty Your KAYA powstają z organicznej bawełny (tampony, wkładki i podpaski – również w wersji na noc). W ofercie znajdziecie także miękki, elastyczny i wykonany z silikonu medycznego kubeczek menstruacyjny oraz łagodzący płyn do higieny intymnej, powstały z kojących, bezpiecznych dla skóry składników. Alantoina i wyciąg z aloesu łagodzą podrażnienia i stany zapalne, a kwas mlekowy pomaga utrzymać właściwe pH i przywraca naturalną równowagę flory bakteryjnej okolic intymnych. Płyn nie zawiera: alkoholu, mydła, substancji zapachowych, SLS, PEG, parabenów i sztucznych barwników, a swój naturalny, bladozielony kolor płyn zawdzięcza aloesowi.

View this post on Instagram

Za naszą marką idzie coś więcej niż tylko wysokiej jakości, zdrowe dla kobiecego ciała produkty. Na każdym kroku staramy się łamać tabu wokół menstruacji – krótki film, który przedstawiliśmy Wam wczoraj, to kolejna odsłona naszej kampanii #mensTRUEacja mającej na celu oswojenie społeczeństwa z okresem. Czas na następny ruch z naszej strony – w odpowiedzi na Wasze prośby i nasze własne potrzeby stworzyliśmy w pełni bezpieczną przestrzeń do otwartych rozmów na tematy mniej lub bardziej osobiste, powiązane z okresem mocno, trochę albo wcale, dotyczące różnych obszarów naszego kobiecego życia. Miejsce, w którym będziemy mogły wymieniać się doświadczeniami, radami, bezkarnie zadawać pytania i wspierać się wzajemnie. Tak oto powstała nasza nowa grupa dyskusyjna, do której bardzo Was zapraszamy. Porozmawiajmy bez skrępowania o jednym z najbardziej naturalnych elementów kobiecości – link w bio❤️ Zdjęcia: Krystian Lipiec / Bulletproof Warsaw (@lipiec_lipiec / @bulletproof_warsaw) #mensTRUEacja #yourkayafamily #yourkaya #freeperiods #menstruationisnormal #menstrualcup #kubeczekmenstruacyjny #periodcup #plasticfreeperiods #zerowasteperiod #menstrualcups #periodpower #periodpositive #menstrualcuprevolution #menstrualblood #periodtalk #letstalkaboutperiods #facebookgroup #menstruationmatters #iloveperiods #menstruacja #okres #menstruations #menstruation #okresowehistorie #periodproblems #periodproud #menstruationnation

A post shared by Your KAYA (@yourkaya) on

#w służbie ciału

Jeśli infekcje intymne są dla Was często powracającym problemem, powinnyście zwrócić szczególną uwagę na skład preparatów przeznaczonych do pielęgnacji wrażliwych okolic. Możliwe, że podrażnienia powodują pozostałości chemikaliów zawartych w ich składach lub włóknach tamponów, które w większości produkowane są z bawełny konwencjonalnej. Do jej uprawy stosuje się ogromne ilości chemii wodnej i roślin, pestycydów (w krajach rozwijających się ok. ½ zużycia pestycydów powstaje przy uprawach bawełny) czy środków owadobójczych (25% światowego zużycia). Znakomitą alternatywą do konwencjonalnej jest bawełna organiczna – nie zawiera pestycydów, barwników i substancji zapachowych, dzięki czemu jest bezpieczna także dla alergików. Tampony Your KAYA posiadają certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard), który obejmuje wszystkie stadia ich produkcji, są wolne od wybielaczy, formaldehydów, alergenów, metali ciężkich oraz GMO.

View this post on Instagram

Od premiery kampanii #mensTRUEacja minęły już trzy dni, emocje z nią związane jednak nie stygną! Nam zebrało się na małe podsumowanie reakcji, z jakimi się do tej pory spotkaliśmy (a są one bardzo skrajne!). Dlatego też chcemy Was zapytać o to, co najbardziej spodobało się Wam w naszym wideo, co Was ujęło, czy znalazłyście w nim coś, z czym się utożsamiacie? Czy coś Was wzburzyło i zwyczajnie nie przypadło Wam do gustu? Z naszych obserwacji wynika, że najwięcej sensacji wciąż wzbudza zapełniony kubeczek menstruacyjny i zakrwawiony tampon – jak je odbieracie? W końcu taki widok nie powinien być dla menstruującej kobiety niczym nowym. Co o tym wszystkim myślicie? Zgadzacie się z nami, że okres to wciąż dla wielu osób (szczególnie młodszych, z zaburzonym jeszcze poczuciem własnej wartości) tabu, z którym należy walczyć? A może zwyczajnie przesadziliśmy? Zdjęcia: Krystian Lipiec / Bulletproof Warsaw (@lipiec_lipiec / @bulletproof_warsaw) #mensTRUEacja #yourkaya #yourkayafamily #periodtalk #menstruationmatters #thinkgreen #tampons#tampon #teamtampon #kosmetykiekologiczne #organictampons #bawelnaorganiczna #lazienka #dontpanicitsorganic #organiclife #lesswastepolska #periodsarenormal #periodsarenatural #periodsarecool #okres #menstruacja #periodpositive #higienaintymna #płyndohigienyintymnej #greenfeed #letstalkaboutperiods #womenshealth #menstruationblood

A post shared by Your KAYA (@yourkaya) on

#mensTRUEacja wg Your Kaya

Okres to wciąż temat tabu. W XXI wieku – serio? Serio. Choć od kilku lat coraz częściej poruszany w społecznej dyskusji, dla wielu to wciąż trudny i niesmaczny „problem”. Na pewno kojarzycie reklamy podpasek, które wchłaniają zabawny, niebieski płyn i uśmiech zażenowania, gdy przed wizytą w toalecie w pracy dyskretnie wyjmujecie z torebki tampona. Marka Your KAYA od niemal 2 lat skutecznie rozprawia się ze skrępowaniem akcją #mensTRUEacja, która ze smakiem i szcunkiem ukazuje kobiecą codzienność.

Zobacz spot kampanii #mensTRUEacja

Dlaczego świat nie chce krwi, co o menstruacji mówią mężczyźni i jak rozprawić się z przedmiesiączkowym zespołem napięcia? Odpowiedzi znajdziecie na blogu Your KAYA.

Brak komentarzy

wyślij odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NAS
Podziel się swoją historią lub zainspiruj nas do poruszenia ważnego tematu. Piszemy artykuły, rozmawiamy z inspirującymi kobietami i pytamy o zdanie ekspertów. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz Twoje propozycje. Skontaktuj się z nami!
dalia
KONTAKT Z REDAKCJĄ
e-mail: shapemeup@dalia.pl
WYDAWCA:
Dalia Lingerie ul. Wolności 145 34-220 Maków Podhalański tel: +48 33 877 16 87 e-mail: biuro@dalia.pl