Poznaj swoje cytryny! Wyzwanie #KnowYourLemons

Poznaj swoje cytryny to akcja, która zmieni Wasze spojrzenie na raka piersi. Jeśli do tej pory samobadanie piersi wydawało się Wam skomplikowane, zobaczcie, jak obserwować  swoje cytryny.

Poznaj swoje cytryny

Hasło #KnowYourLemons stało się hasłem kampanii promującej profilaktykę raka piersi. Dzięki niekonwencjonalnemu podejściu do tematu, kampania zdobywa coraz większą popularność, uświadamiając kobietom na całym świecie, że warto się badać.

insta-3

Niestety, dopóki nie zachorujemy na raka piersi, zazwyczaj nie uświadamiamy sobie tego, jak istotny wpływ mogą mieć na nas kampanie społeczne przeprowadzane w social mediach. Mamy nadzieję, że #KnowYourLemons zmieni Wasze podejście do tematu. W końcu chodzi o Wasze zdrowie!

knowyourlemons
Kampania Poznaj swoje cytryny, mat.prasowe

polub-nas-2

Wcześniej szukałam guza, ale mój okazał się niewyczuwalny. Pięć dni po tym, jak zobaczyłam zdjęcie, zdiagnozowano u mnie raka. Byłam w czwartym stadium. Wiedziałam wszystko o raku piersi, wiedziałam, jak się badać. Ale dopiero zdjęcie, na którym tak klarownie pokazano, czego szukać, otworzyło mi oczy – napisała na Facebooku Erin Smith Chieze, jedna z uczestniczek kampanii.

#KnowYourLemons na zdjęciach

Kampania Poznaj swoje cytryny zorganizowana przez Worldwide Breast Cancer pokazuje, jak łatwo ignorujemy pierwsze objawy raka piersi. Autorką zdjęć do kampanii jest Corrine Ellsworth Beaumont. Zamiast piersi są cytryny, a zamiast suchych faktów zwizualizowanie problemu, jakim jest rak.

Poznaj swoje cytryny, fot. Corrine Ellsworth Beaumont
Kampania Poznaj swoje cytryny, mat.prasowe

Jak badać cytryny?

Rząd górny, od lewej:

 • piersi są nabrzmiałe;
 • w piersi pojawiło się wklęśnięcie;
 • skóra jest napięta lub boli;
 • na skórze pojawiło się zaczerwienienie i uczucie gorąca,
 • z sutków wycieka wydzielina,
 • na skórze pojawiły się wgłębienia.

Rząd dolny, od lewej:

 • w piersi pojawił się guzek;
 • żyły na piersi są bardziej widoczne;
 • sutki są wklęśnięte;
 • kształt i rozmiar piersi jest inny, niż zwykle;
 • na piersi pojawiła się tzw. pomarańczowa skórka;
 • w piersi wyczuwalny jest twardy guzek.
zdjęcia Ola
Dalia Lingerie, mat.prasowe

Kampania Poznaj swoje cytryny jest jedyna w swoim rodzaju! Dzielcie się nią z mamami, przyjaciółkami, córkami. Namawiamy Was do podjęcia challenge’u na 2017 rok – obiecajcie, że raz w miesiącu będziecie badać swoje piersi. Wiecie, że to nie jest trudne – wystarczy kilkanaście minut raz w miesiącu. Na pewno sprostacie temu wyzwaniu!

Brak komentarzy

wyślij odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NAS
Podziel się swoją historią lub zainspiruj nas do poruszenia ważnego tematu. Piszemy artykuły, rozmawiamy z inspirującymi kobietami i pytamy o zdanie ekspertów. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz Twoje propozycje. Skontaktuj się z nami!
dalia
KONTAKT Z REDAKCJĄ
e-mail: shapemeup@dalia.pl
WYDAWCA:
Dalia Lingerie ul. Wolności 145 34-220 Maków Podhalański tel: +48 33 877 16 87 e-mail: biuro@dalia.pl