Mięśnie Kegla: challenge kegel-mogę!

Mięśnie Kegla – wyzwanie Kegel-mogę!

produkty Dalia:

Dalia Lingerie, SILJE K05 BARDOTKA, 170,90 złDalia Lingerie, Silje

To nietypowe wyzwanie, ale jakże ważne – w końcu chodzi o nasze zdrowie! Ruszamy z akcją Kegel-mogę, by edukować i motywować kobiety w temacie ćwiczenia mięśni Kegla. Sprawdźcie, czego jeszcze o nich nie wiecie!

#dlaczego warto?

Zdrowe i mocne mięśnie Kegla nie tylko potęgują przyjemność seksualnych doznań, choć zazwyczaj mówimy o nich właśnie w takim kontekście. Mięśnie Kegla odpowiadają za podtrzymywanie wewnętrznych narządów, zapobiegają nietrzymaniu moczu, ułatwiają poród i powrót do aktywności seksualnej po ciąży. Jak widzicie zasługują one na równoprawny trening! Wspominała o tym m.in. Ola Rożnowska – popularna Sportsmama, na łamach naszego magazynu #ShapeMeUp.

 

Sportsmama

 

#zestaw (do) ćwiczeń

Mięśnie Kegla, czyli mięśnie dna miednicy otaczają pochwę, cewkę moczową i odbytnicę. Ćwiczenia wzmacniające polegają na zaciskaniu mięśni przez kilka minut (tak, jakbyś wstrzymywała mocz), trzy razy dziennie. Na rozpoczęcie treningu mięśni Kegla nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Bez względu na to czy jeszcze nie rodziłaś, czy jesteś już po porodzie, najważniejsza jest technika (ćwicząc, nie napinaj mięśni pośladków i brzucha, nie wstrzymuj oddechu i nie rób tego w trakcie oddawania moczu!) oraz systematyczność.

O tym, jak ważne są mięśnie Kegla przypomina też Joanna Keszka – autorka kobiecego przewodnika „Grzeczna to już byłam”, redaktorka naczelna portalu barbarella.pl oraz właścicielka LoveStore z erotycznymi gadżetami. Po zainicjowanej akcji „Cała Polska ćwiczy mięśnie Kegla”, Joanna nie porzuca tematu i z uśmiechem na twarzy łamie tabu związane ze zdrowiem intymnym. W tym roku prowadzi ogólnopolskie warsztaty dla kobiet Kegel Party. Spotka się również z kilkoma naszymi czytelniczkami, ale o tym już wkrótce… 🙂

 

cukrzyca-male

#zacznij już teraz!

W ćwiczeniu mięśni Kegla możesz wspomóc się sprzętem. W codziennym treningu pomogą tzw. kulki gejszy i… smartfon! Dzięki aplikacji „Magic Kegel” i wbudowanym w kulki czujnikom, można nimi sterować za pomocą telefonu, monitorować intensywność treningu oraz postępy w ćwiczeniach!

mięśnie Kegla

Poza tym na rynku znajdziemy kilka rodzajów kulek do ćwiczenia mięśni Kegla: pojedyncze, podwójne, cięższe, lżejsze oraz kulki progresywne. Jak wybrać odpowiedni rodzaj?

#kulki mniejsze, cięższe

Dedykowane są kobietom młodym, które jeszcze nie rodziły lub stosowane po porodzie jako kolejny etap treningu. Im cięższa i mniejsza jest kulka, tym większym wyzwaniem dla mięśni dna miednicy jest utrzymanie jej w środku.

mięśnie kegla

#kulki większe, lżejsze

To propozycja szczególnie dla kobiet po przebytej ciąży i znakomity początek treningu. Większa i lżejsza kulka jest łatwiejsza do utrzymania, dzięki czemu pobudza osłabione mięśnie do pracy, ale nie ma ryzyka, że wypadnie.

 

mięśnie kegla

#kulki progresywne

Kulki progresywne to zestaw kilku kulek o różnej wadze i wielkości, dobranych tak, by można było trenować nawet mocno osłabione mięśnie dna miednicy, z czasem podwyższając poziom trudności treningu. Polecane są dla kobiet, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki nietrzymania moczu lub które mają problemy związane z osłabieniem mięśni Kegla.

mięśnie Kegla

 

Dajcie znać, co myślicie o naszej akcji Kegel-mogę! Pamiętajcie, że możecie do nas napisać wiadomość prywatną na: shapemeup@dalia.pl. Czekamy na Wasze spostrzeżenia!

Brak komentarzy

wyślij odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NAS
Podziel się swoją historią lub zainspiruj nas do poruszenia ważnego tematu. Piszemy artykuły, rozmawiamy z inspirującymi kobietami i pytamy o zdanie ekspertów. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz Twoje propozycje. Skontaktuj się z nami!
dalia
KONTAKT Z REDAKCJĄ
e-mail: shapemeup@dalia.pl
WYDAWCA:
Dalia Lingerie ul. Wolności 145 34-220 Maków Podhalański tel: +48 33 877 16 87 e-mail: biuro@dalia.pl