Jak wybrać pierwszy biustonosz? #TheFirstBraCHALLENGE

Jak wybrać pierwszy biustonosz? #TheFirstBraCHALLENGE

zobacz kolekcję BASIC:

Dalia Lingerie, Ivette K05 czerń, 109,00 złDalia Lingerie, Ivette figi klasyczne czerń, 78,90 zł
Dalia Lingerie, Ivette K03 beż, 99,90 złDalia Lingerie, Ivette figi klasyczne beż, 78,90 zł - Kopia

Wybór biustonosza to niemałe wyzwanie – szczególnie, gdy trzeba to zrobić pierwszy raz! 🙂 Niestety często uważamy, że młode czy po prostu małe piersi nie potrzebują takiej samej uwagi i troski jak pełne, duże biusty. Taki mit zbiera żniwo w postaci chorób czy deformacji piersi, a także wad kręgosłupa, dlatego tak ważne jest, aby idealnie dopasować biustonosz od samego początku jego noszenia. Startujemy z wyzwaniem: #TheFirstBraCHALLENGE, czyli jak wybrać pierwszy biustonosz!

jak wybrać pierwszy biustonosz

#małe piersi – mały kłopot?

Badania wskazują, że ok 80% kobiet nosi źle dobrany biustonosz. Najczęstszymi błędami są zbyt małe miseczki i za ciasne obwody pod biustem. O tym, na co zwracać uwagę przy wyborze biustonosza pisaliśmy TUTAJ – kliknij i zobacz filmik z udziałem osobistej stylistki i vlogerki Oliwii z Cheers My Heels. 🙂

Na jakie ryzyko narażasz swoje zdrowie, nosząc źle dobrany stanik?

  • Wady postawy i problemy z kręgosłupem – te schorzenia mogą wystąpić u posiadaczek obfitych biustów. Odpowiednio dobrany biustonosz pomoże utrzymać piersi i odciąży kręgosłup.
  • Problemy z krążeniem, guzki i gromadzenie się toksyn w organizmie – mogą pojawić się wtedy, gdy stanik jest za ciasny w obwodzie. Według dr Elisabeth Vaughan z Południowej Karoliny nadmierne uciski prowadzą do tworzenia się guzków i zmian w strukturze piersi, które, wg jej teorii, znikają samoistnie, gdy tylko kobiety przestają nosić zbyt ciasne biustonosze. Za ciasny obwód utrudnia także przepływ limfy, która nie krąży w ciele tak swobodnie jak krew. To również może spowodować tworzenie się guzów i cyst, a także gromadzenie się w nich toksyn, które z powodu utrudnionego krążenia, nie są wydalane z organizmu. Niektórzy naukowcy łączą też zbyt ciasne staniki ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na nowotwór piersi.

O profilaktyce raka piersi przeczytasz w naszym artykule: Poznaj swoje cytryny! Wyzwanie #KnowYourLemons

  • Problemy z jędrnością i elastycznością skóry biustu – mogą występować, jeśli miseczki biustonosza są zbyt duże, a ramiączka za luźne.
  • Zaburzenia kształtu piersi, rozstępy – ten problem dotyczy szczególnie młodych kobiet, których biust dopiero się kształtuje. Źle dobrany biustonosz, szczególnie za mała miseczka, może deformować rozwijający się biust.

Im wcześniej zaczniemy dbać o biust, tym dłużej będziemy cieszyć się jego pięknym wyglądem i dobrą formą. – Magdalena Lazar, brafitterka marki Dalia Lingerie

 

Całą rozmowę z naszą brafitterką, Magdaleną Lazar znajdziesz  TUTAJ.

#jak wybrać pierwszy biustonosz?

Zakup pierwszego biustonosza to jeden z najważniejszych momentów w życiu młodej kobiety, ale też jej mamy. 🙂 Nie ma na to „idealnego wieku” – każda kobieta jest inna i inaczej się rozwija. Niektóre dziewczyny potrzebują biustonosza już nawet w 3 klasie szkoły podstawowej, inne dopiero ok. 16 roku życia. Młode dziewczyny, których ciała nie są jeszcze przyzwyczajone do noszenia biustonosza, mogą na początek wybrać sportowy top i przez jakiś czas „oswoić się” z nową częścią garderoby. Jeśli zauważasz, że biust powoli się rysuje, wybierz się do salonu z bielizną i skorzystaj z pomocy brafitterek, które nie tylko pomogą w określeniu rozmiaru biustu i wyborze odpowiedniego konstrukcyjnie biustonosza, ale też pokażą, jak właściwie go zakładać i wyregulować.

jak wybrać pierwszy biustonosz

Profesjonalnych porad zasięgniesz w każdym salonie Dalia Lingerie. Listę adresów znajdziesz TUTAJ.

Brak komentarzy

wyślij odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NAS
Podziel się swoją historią lub zainspiruj nas do poruszenia ważnego tematu. Piszemy artykuły, rozmawiamy z inspirującymi kobietami i pytamy o zdanie ekspertów. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz Twoje propozycje. Skontaktuj się z nami!
dalia
KONTAKT Z REDAKCJĄ
e-mail: shapemeup@dalia.pl
WYDAWCA:
Dalia Lingerie ul. Wolności 145 34-220 Maków Podhalański tel: +48 33 877 16 87 e-mail: biuro@dalia.pl