Vika May zdradza trendy w makijażu na jesień-zimę 2018

Vika May zdradza trendy w makijażu na jesień-zimę 2018

odkryj najnowszą kolekcję:

Biustonosz BILLIE soft K26Figi BILLIE
Diane BIG K24Diane szorty

Vika May – makijażystka, wizażystka i doradca wizerunkowy. Kocha ludzi i twórcze wyzwania, dlatego chętnie angażuje się w wymagające, artystyczne projekty. Malowała znanych i lubianych, m. in. Agnieszkę Dygant, Gosię Baczyńska, Borysa Szyca i Macieja Stuhra, a od kilku sezonów niezmiennie dba o piękny make-up naszej modelki i ambasadorki – Oli Kowal na planach kolejnych kampanii. Nam opowiedziała o sztuce makijażu, idealnym make-upie Polek i kosmetycznych trendach na jesień-zimę 2018.

Vika May
Vika May, fot.: Facebook.com

#Redakcja ShapeMeUp: Fakty i mity na temat zawodu – bycie makijażystką to ciężka praca?

Vika May: Zależy co dla kogo jest ciężką pracą. Jeśli ktoś jest domatorem i nie lubi podróżować, to na pewno, jeśli jest introwertykiem i nie lubi poznawać nowych osób – również. Ja kocham swoją pracę, a raczej pasję, która nią się stała. Uważam, że praca makijażysty jest wspaniała, bywa męcząca fizycznie przy długich planach zdjęciowych, ale ciężką bym jej nie nazwała. Kocham tworzyć i poznawać nowych ludzi, którzy nieustannie mnie inspirują, spędzać czas w gronie innych, wspólnie tworzyć piękne rzeczy i podróżować. Polecam każdemu!

Vika May
Vika May i nasza modelka Ola Kowal na planie najnowszej kampanii na jesień-zimę 2018

Pracowałaś przy wielu projektach: sesjach zdjęciowych, pokazach mody, programach tv oraz z klientkami indywidualnymi… Która forma pracy sprawia Ci największą radość?

Każdy projekt daje mi ogromną satysfakcję na swój sposób. Lubię różnorodność i z każdego z nich czerpię radość. Najbardziej inspirujące są twórcze wyzwania, a te najczęściej zdarzają się przy kampaniach wizerunkowych. Oczywiście możliwość wykazania się jest zależna od marki i koncepcji sesji zdjęciowej.

 

Pracowałaś też z wieloma znanymi postaciami. Którą współpracę wspominasz najmilej?

To prawda, pracowałam z wieloma osobami, które można kojarzyć z ekranów kin, telewizora, sceny. Pracom bliżej można przyjrzeć się na mojej stronie internetowej lub instagramie. Najmilej wspominam pracę z Dorotą Szelągowską, może dlatego, że z najdłuższym stażem. Przepracowałyśmy ze sobą 6 lat. I sytuacji zabawnych, pouczających, inspirujących był ogrom.

W jakie stricte artystyczne projekty ostatnio się zaangażowałaś?

Jakiś czas temu zostałam zaproszona do autorskiego projektu wybitnego fotografa Jacka Kołodziejskiego, gdzie dwie z prac powstałych podczas tej sesji dołączyły do cyklu “//Freckle/s” i zawisły na wystawie w Los Angeles. Niedawno z super babską ekipą zrealizowałam mój autorski projekt inspirowany twórczością architekta i projektanta Ettore Sottsassa, który niebawem się ukaże. Oba projekty wymagały niesamowitej kreatywności, ale przede wszystkim pozwoliły wyżyć się artystycznie.

Vika May
Cover story for ELLE CROATIA February Issue photographer: Aleksandra Zaborowska / Aleksandra Zaborowska Photography collage: Aleksandra Morawiak / liquid memory collagesk model: Marta Gawron / MODEL PLUS styling: Robert Łosyk make-up: Pola Dzwigala hair: Vika May set design: Justyna Bugajczyk UKWIAŁ photography assistant: Maciej Kacprzak

Czym dla Ciebie jest makijaż zawodowo i osobiście?

Dla mnie jest przede wszystkim formą wyrażenia siebie. Poprzez makijaż można pokazać swoją estetykę, co się określa jako ładne czy ciekawe, można pokazać siebie. Moim zdaniem make-up jest formą sztuki.

Sztuka to piękno?

Niekoniecznie. Pamiętajmy, że sztuka może odbiegać od kanonu, potrafi być brzydka. Z drugiej strony na temat gustów się nie dyskutuje

Co sądzisz o make-upie Polek?

Cieszy mnie ogromnie, gdy spotykam na ulicy kobiety pięknie umalowane i nie mam na myśli ilości produktów, które mają na sobie czy intensywności w makijażu. Cieszy mnie, gdy są zadbane, gdy widać, że dbają o skórę, mają dobrze dobrany podkład i minimum, jakie jest potrzebne, aby podkreślić swoje atuty.

Vika May
Na planie kampanii Dalia Lingerie Vika May jest wierna przekonaniu, że mniej znaczy więcej. Bielizna: IVETTE, dalia.pl.

Jaki powinien być idealny make-up na co dzień? Zgodny z trendami, niezauważalny, a może powinnyśmy dać się ponieść fantazji i kolorowym cieniem pomalować nie tylko powieki?

Na co dzień świeży i promienny z pięknie wypielęgnowaną skórą. Jak najbardziej możemy zaaplikować szminkę w pięknym kolorze na kości policzkowe i potraktować ją jako róż. Nie ograniczajmy się nigdy tym co jest napisane na opakowaniu.

Czytaj także: Wakacyjny make-up wg wizażystki Viki May

W najnowszym edytorialu dla Dalii make-up Oli wzbogaciłaś o piegi. Czy możesz nam podpowiedzieć, jakie artystyczne akcenty będą modne jesienią?

Burgundowe, kasztanowe i niebieskie szminki jakie nosiły modelki na pokazach mody na sezon jesień/zima 2018 są totalnie artystycznym akcentem. Poczekajmy do zimy i zobaczmy czy spotkamy kogoś na ulicy w tej odsłonie! 🙂

Dziękujemy za rozmowę!

Brak komentarzy

wyślij odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NAS
Podziel się swoją historią lub zainspiruj nas do poruszenia ważnego tematu. Piszemy artykuły, rozmawiamy z inspirującymi kobietami i pytamy o zdanie ekspertów. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz Twoje propozycje. Skontaktuj się z nami!
dalia
KONTAKT Z REDAKCJĄ
e-mail: shapemeup@dalia.pl
WYDAWCA:
Dalia Lingerie ul. Wolności 145 34-220 Maków Podhalański tel: +48 33 877 16 87 e-mail: biuro@dalia.pl