Maja Madej – kolekcja autumn/winter 2017 okiem projektantki

Maja Madej – kolekcja autumn/winter 2017 okiem projektantki

summer SALE:

BIUSTONOSZ LEE BIG K27Dalia Lingerie, Lee stringo-szorty, 98,90 zł.
BIUSTONOSZ BETTINA SOFT K02STRINGO-SZORTY BETTINA

Pamiętacie wycieczkę do naszej pracowni? [Poznaj kulisy powstawania kolekcji Dalia Lingerie] Tym razem nasza projektantka, Maja Madej, opowiedziała nam o inspiracjach, jakie złożyły się na powstanie najnowszej kolekcji, o tym, jakie tkaniny i kroje pojawią się w sezonie jesień – zima 2017 i w końcu – jakie wyzwanie postawiła sobie w tym roku! Zapraszamy do przeczytania rozmowy „na gorąco” z planu sesji zdjęciowej do najnowszego wydania MAGAZYNU #ShapeMeUp. 🙂 

Maja Madej
Od lewej: stylista fryzur – Emil Zed, projektantka Dalia Lingerie – Maja Madej, fotograf – Sebastian Cviq; backstage kampanii na sezon jesień-zima 2017

Redakcja #ShapeMeUp: Czym się inspirowałaś przy tworzeniu najnowszej kolekcji?

Maja Madej: Zawsze bardzo trudno mi odpowiedzieć na tego typu pytanie. Proces twórczy w moim przypadku to zbieranie obrazów: z filmów, natury, ulicy, z życia codziennego. To czego szukam, a właściwie to, co przykuwa moją uwagę, to gra kolorów. Tego typu momenty są dla mnie główną inspiracją. Czasami też sam wzór na materiale jest tak piękny, że pomysły same przychodzą do głowy!

Jakich tkanin użyłaś przy projektowaniu nowych modeli?

Do stworzenia najnowszej kolekcji użyłam dwie mikrofibry drukowane z motywami kwiatowymi, ażurowy plen koronkowy, który mimo swojej delikatności charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz bazową mikrofibrę, którą nasze klientki znają z poprzedniej kolekcji, w kolorze granatu i czerwonego wina.

Maja Madej
Backstage kampanii na sezon jesień-zima 2017, model: SHERYL

Czy zastosowałaś jakieś nowe kroje?

Kroje biustonoszy to nasze sprawdzone patenty, konsultowane z klientkami. Znamy ich preferencje i odpowiadamy na oczekiwania kobiet także o pełniejszych kształtach, które sporo czasu poświęcają na znalezienie bielizny odpowiedniej dla siebie. Kilka nowych krojów znajdziemy w figach. Są wśród nich zarówno te klasyczne, jak i te bardziej zabudowane, maskujące szerokie biodra lub mocno eksponujące pośladki, jak stringo-szorty. Kontynuujemy koronkowe wykończenia i detale wykonane z mikrofibry drukowanej, a dla odważnych wprowadziliśmy figi z dziurką, subtelnie odsłaniające fragment pośladków.

 

 

Które z nich poleciłabyś na co dzień, a które na wyjątkowe okazje?

Na co dzień idealnie sprawdzi się model Federica, który dzięki swoim intensywnym kolorom doda energii w szaro-bure, jesienne dni. Z kolei elegancką i delikatną Christine polecam na wyjątkowe, wieczorowe okazje – każda z nas poczuje się w niej wyjątkowo kobieco.

 

 

Czym projekty Dalii wyróżniają się na tle konkurencji?

Nie porównuję kolekcji Dalii z kolekcjami konkurencyjnych firm. Boję się tego, że mogłabym podświadomie zbliżać się estetyką do konkurencji, a tego chcę uniknąć. Zależy mi na stworzeniu unikalnego, charakterystycznego stylu Dalii. Tym, co wyróżnia tę markę, jest na pewno szeroki wybór rozmiarów i fasony odpowiadające kobietom o różnej sylwetce – można powiedzieć, że nasze kolekcje są bardzo liberalne pod tym względem.

Maja Madej
Backstage kampanii na sezon jesień-zima 2017, model: MARY

Czy tworząc kolekcję rozmawiasz z innymi kobietami o ich oczekiwaniach? Z klientkami, znajomymi, współpracownikami, itp.

Oczywiście, mamy kontakt z naszymi klientkami – zarówno w salonach stacjonarnych, jak i poprzez social media (Facebook, Instagram). Nieustannie dostajemy feed back, klientki przesyłają nam swoje spostrzeżenia, a my w miarę możliwości – po konsultacjach z naszą konstruktorką i braffiterką, wprowadzamy je w życie. Poza tym jestem baczną obserwatorką – uwielbiam patrzeć na kobiety, ich zachowanie, styl. Kobiety są dla mnie największą inspiracją!

 

Maja Madej

 

Czy jest jakaś kobieta, która niezmiennie Cię inspiruje (pod różnymi względami, chodzi nie tylko o modę)?

Nie ma jednej takiej kobiety – jest ich całe mnóstwo! Pięknych, delikatnych, uczuciowych, stylowych. Jestem taką szczęściarą, że wokół mnie jest mnóstwo tak wyjątkowych istot.

Jakimi zasadami kierujesz się przy projektowaniu?

Funkcjonalność i estetyka. To główne zasady, których się trzymam.

Czy w projektowaniu wykorzystujesz również swoje prywatne doświadczenia?

Oczywiście. Tak powstała kolekcja Paula. Żartując, mogłabym powiedzieć, że to linia, którą zaprojektowałam trochę dla siebie… (śmiech).

 

 

Z jakim wyzwaniem Maja Madej zmierzy się w tym roku?

Chciałabym wprowadzić nowy sportowy biustonosz. Projekty tego typu, są bardzo trudnym zadaniem, pod kątem dobrania odpowiednich materiałów i stworzenia konstrukcji. Mam nadzieję, że do końca roku uda nam się to zrobić. 🙂

Maja Madej
Zobacz biustonosz sportowy

Dziękujemy za rozmowę.

Brak komentarzy

wyślij odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NAS
Podziel się swoją historią lub zainspiruj nas do poruszenia ważnego tematu. Piszemy artykuły, rozmawiamy z inspirującymi kobietami i pytamy o zdanie ekspertów. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz Twoje propozycje. Skontaktuj się z nami!
dalia
KONTAKT Z REDAKCJĄ
e-mail: shapemeup@dalia.pl
WYDAWCA:
Dalia Lingerie ul. Wolności 145 34-220 Maków Podhalański tel: +48 33 877 16 87 e-mail: biuro@dalia.pl