O sile do działania i motywacji płynącej z miłości – blogujemy z Pukkalifestyle

Oficjalnie Pukkalifestyle, prywatnie po prostu Maja – sympatyczna i piękna autorka bloga pukka-lifestyle.com, z rzeszą fanów na Instagramie. Zobaczcie, jak realizuje się poza blogiem, co zaskoczyło ją w byciu mamą i jak radzi sobie z organizacją czasu. Cieszymy się, że Maja dołączyła do grona naszych ambasadorek i już wkrótce zaprezentuje na swoim Instagramie bieliznę z naszej najnowszej, jesiennej kolekcji. Zachęcamy do lektury i polubienia jej fanpejdży na Facebooku i Instagramie!

Maja Pukarowska Pukkalifestyle
Fot. Instagram @Pukkalifestyle

Skąd wziął się pomysł na prowadzenie bloga i z jakimi okolicznościami Twojego życia zbiegła się decyzją o jego założeniu?

O Pukkalifestyle wielokrotnie pytały moje fanki na Instagramie, których liczba wzrastała z dnia na dzień. W 7. miesiącu ciąży z Filipem (moim drugim dzieckiem) z perspektywą długiego urlopu macierzyńskiego postanowiłam, że to najlepszy moment na rozpoczęcie twórczej pracy na blogu.

Maja Pukkalifestyle
Fot. Instagram @Pukkalifestyle

Czy Pukkalifestyle to bardziej Twoja pasja, czy praca? W naszym magazynie #ShapeMuUp przyznałaś, że jesteś również nauczycielką języka angielskiego :).

Zgadza się, z zawodu i powołania jestem nauczycielką. Uwielbiam to, co robię, dlatego już nie mogę się doczekać powrotu do pracy 1 września, po jakże długim urlopie macierzyńskim. Pukkalifestyle to zdecydowanie moja pasja, która sprawia mi wiele radości. Niemniej jednak poświęcam mu bardzo dużo czasu – zdjęcia, redagowanie tekstów, korespondencja mailowa, kontakt z czytelnikami – poniekąd to też moja praca :).

Maja5 Pukkalifestyle
Fot. Instagram @Pukkalifestyle

Ile czasu (tak średnio) zajmuje Ci przygotowanie 1 wpisu?

Wszystko zależy od treści. Zwykłe zamykam się w 1,5 h, natomiast przygotowanie dłuższego wpisu zajmuje mi momentami 2 lub 3 dni – nanoszenie poprawek, wielokrotne jego czytanie. Przy dwójce maluchów większość pracy wykonuję, jak już smacznie śpią.

Doba ma tylko 24 h – jesteś aktywną zawodowo mamą i blogerką, jak udaje Ci się połączyć wszystkie obowiązki? Możesz liczyć na pomoc najbliższych, czy opanowałaś do perfekcji organizację czasu? 🙂

Rodzina bardzo mnie wspiera, szczególnie mąż, który w roli ojca spełnia się totalnie. Dzieci go uwielbiają – troszkę je rozpieścił do ciągłego noszenia. Ponadto, ja jestem typem organizatora. Mam swój kalendarz i ulubiony notes, gdzie zapisuje wszystkie plany, działania i cele. Bywa tak, że sporządzam listę zadań na dany dzień i wykreślam to, co uda mi się spełnić – to działa na mnie bardzo motywująco i zazwyczaj robię 95% planu dziennego.

Maja6 Pukkalifestyle
Fot. Instagram @Pukkalifestyle

Co zaskoczyło Cię w byciu mamą?

Miłość mnie zaskoczyła, nie sądziłam, że mam jej w sobie aż tak wiele.

Jako że pierwszy tydzień sierpnia poświęcony jest karmieniu piersią, powiedz jaki jest Twój stosunek do karmienia piersią w miejscach publicznych? Jakiś czas temu była na ten temat dość burzliwa dyskusja…

Zarówno Pola jak i Filip byli karmieni piersią, Pola 11 miesięcy, natomiast Filip 8. Karmiłam tam, gdzie była potrzeba, nigdy nie spotkałam się z nieprzyjemnościami z tego powodu. Zawsze robiłam to bardzo dyskretnie, tak bym mogła z moim dzieckiem czuć się komfortowo w danym otoczeniu. W mojej ocenie to bardzo naturalne zachowanie.

Maja3 Pukkalifestyle
Fot. Instagram @Pukkalifestyle

Trwa jeszcze okres wakacyjny, powiedz jak przygotować się do podróży z dziećmi? 🙂 Może masz jakieś sprawdzone miejsca, w których można rodzinnie wypoczywać, może gracie wspólnie w jakieś gry, itp.

Podróż z dziećmi to nie lada wyzwania, natomiast nie jest to awykonalne. U nas zawsze sprawdza się ten sam system: lista, mąż zajmuje się dziećmi, a ja pakuję cały sprzęt dla wszystkich – to mama najlepiej wie, co wziąć, a czego nie. W tej kwestii jestem mózgiem operacyjnym. Polska infrastruktura zaskakuje mnie na każdym kroku. Coraz lepsze drogi, nowoczesne formy transportu, a przede wszystkim przepiękne hotele i parki rozrywki dla rodzin z dziećmi. My lubimy szczególnie te na zachodnim wybrzeżu Polski. Pola uwielbia gry słowne – zagadki, rebusy, a przede wszystkim wspólne wymyślanie bajek i zabawnych historyjek – uwielbiam jej wybujałą wyobraźnię.

Maja7 Pukkalifestyle
Fot. Instagram @Pukkalifestyle

Czym jest dla Ciebie piękno i kobiecość? Jak zdefiniowałabyś w swoim prywatnym słowniku te pojęcia?

W moim odczuciu piękni jesteśmy, gdy jesteśmy prawdziwi i żyjemy w zgodzie ze sobą. Ja postrzegam piękno dość duchowo, ponieważ nasze piękno objawia się w uśmiechu, dobrych uczynkach, dzieleniu się miłością i radością. Tak więc każdy jest piękny, jeśli tego chce. Kobiecość to dla trudniejsza definicja, pasuje mi tu delikatność, subtelność, a także rozwaga z nutą szaleństwa w ubiorze. Kobiecość i piękno mogą iść równolegle ze sobą w parze.

Maja2 Pukkalifestyle
Fot. Instagram @Pukkalifestyle

Co poradziłabyś młodym mamom, od których tak wiele się wymaga w dzisiejszych czasach?

Ufajcie sobie i swojemu instynktowi. Każda z Was jest wyjątkowa, co czyni Wasze dzieci wyjątkowymi. Chociaż każdy dzień przynosi coraz to nowsze doświadczenia – czasem te, które wymagają od nas nie lada cierpliwości, to w gruncie rzeczy są one wynagradzane codziennym uśmiechem, pierwszym ma-ma i niekończącą się miłością i zaufaniem.

Dziękujemy i życzymy Ci wielu sukcesów!

Brak komentarzy

wyślij odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NAS
Podziel się swoją historią lub zainspiruj nas do poruszenia ważnego tematu. Piszemy artykuły, rozmawiamy z inspirującymi kobietami i pytamy o zdanie ekspertów. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz Twoje propozycje. Skontaktuj się z nami!
dalia
KONTAKT Z REDAKCJĄ
e-mail: shapemeup@dalia.pl
WYDAWCA:
Dalia Lingerie ul. Wolności 145 34-220 Maków Podhalański tel: +48 33 877 16 87 e-mail: biuro@dalia.pl