Agata Cieślik: Makijaż musi pasować do osobowości, nie do sukienki

Agata Cieślik na co dzień prowadzi w Bielsku-Białej salon wizażu Agata MALUJE, ale chętnie bierze udział także w komercyjnych projektach – sesjach, pokazach mody czy telewizyjnych show. To właśnie ona zadba o wyjątkowe makijaże laureatek naszego urodzinowego konkursu w trakcie zwycięskiej sesji. Dziś zdradza nam swoje sposoby na piękny wygląd – nie tylko na specjalne okazje.

Jesteś wizażystką z powołania – świadczy o tym Twoja prawdziwa pasja i zamiłowanie do wszystkiego, co wiąże się z dziedziną beauty. Jak długo zajmujesz się wykonywaniem makijażu i jakim doświadczeniem możesz się pochwalić?

Tak naprawdę od dziecka czułam czym chciałabym się zajmować, więc można spokojnie powiedzieć, że makijażem zajmuję się całe życie 🙂 Zazwyczaj pracuję z indywidualnymi Klientkami oraz podczas sesji dla dużych firm. Kilka razy w życiu miałam okazję być częścią takiego show jak program „Dancing with the Stars” i malować uczestników. Byłam też częścią teamu, który przygotowywał modelki do Pokazu Macieja Zienia.

Agata Cieślik makijaż

Czy mogłabyś opowiedzieć, w jaki sposób zaczęła się Twoja przygoda z makijażem?

Od zabawy i pierwszych eksperymentów na najbliższej rodzinie. W głębi serca zawsze czułam co chcę robić, w którą stronę mnie ciągnie. To bardzo istotne, żeby słuchać swojego wewnętrznego głosu – jakkolwiek by to nie zabrzmiało 🙂

Na co dzień pracujesz z wieloma różnymi kobietami. Czy na przykładzie klientek, które przyjmujesz w swoim salonie, możesz ocenić dbałość Polek o urodę?

W ciągu 10 lat bardzo dużo się zmieniło, wzrosła świadomość kobiet. Obecnie większość z nas potrafi wykonać swój codzienny makijaż i posiada kilka podstawowych kosmetyków w łazience. Obserwuję spore zapotrzebowanie na usługi w moim salonie Agata MALUJE, co mnie ogromnie cieszy. Poza tym dobry wygląd zazwyczaj idzie w parze w dobrym samopoczuciem i pewnością siebie, więc wszystkim nam wychodzi to na dobre.

Na pewno znasz mnóstwo świetnych sposobów, by o siebie zadbać – czy mogłabyś nam zdradzić listę swoich ulubionych kosmetyków, domowych zabiegów lub cennych porad przydatnych w pielęgnacji na co dzień?

Niczym nowym nie zaskoczę, ale podstawa to sen, woda, krem nawilżający i peeling. Kilka codziennych rytuałów przekłada się na wygląd i kondycję naszej skóry. Z nich wszystkich najważniejszy jest dla mnie sen – obecnie towar deficytowy w moim życiu.

Malujesz swoje klientki na różnorodne okazje, ale jak według Ciebie powinien wyglądać codzienny makijaż? W jaki sposób go wykonywać, aby odejmować sobie lat i przy okazji dbać o jakość naszej skóry twarzy?

Codzienny makijaż powinien być lekki, szybki, ale i skuteczny. Powinien pełnić przede wszystkim rolę upiększającą. Umiejętnie i dokładnie nałożony podkład potrafi zdziałać cuda i odjąć kilka lat. Powinnyśmy mieć pojęcie o tym, co nakładamy na twarz. Kiepskiej jakości produkty lub nieodpowiednio dobrane, mogą się przyczynić do szybszego starzenia się skóry. Często prowadzę szkolenie pt. NAUKA MALOWANIA, na którym osobiście dobieram produkty do makijażu dla klientki i pokazuję jej co powinna zmienić w swoim dziennym makijażu. Każda z nas musi wiedzieć jakich kosmetyków używać.

A jak wygląda Twój makijaż na co dzień? Czy również poświęcasz mu tyle uwagi, co makijażom swoich klientek?

Moje klientki mi nie dowierzają, ale makijaż rano przed pracą, zajmuje mi 5 minut. Czasy, kiedy codziennie rano stałam godzinę przed lustrem, bezpowrotnie minęły. Moja codzienna kosmetyczka jest ograniczona do minimum; jestem zwolenniczką tego, żeby na co dzień nasza cera wyglądała naturalnie.

Czytaj też: Dobre samopoczucie, którym zarazi Cię Magdalena Górnisiewicz!

Jakie wskazówki odnośnie makijażu i pielęgnacji przekazałabyś osobom z problematyczną cerą, które na co dzień borykają się np. z trądzikiem lub suchą skórą?

Przede wszystkim pielęgnacja! Powtarzam i zawsze będę, że makijaż jest w stanie ukryć wiele, ale nie może on być rodzajem maski, pod którą chowany jest prawdziwy problem. Zawsze wtedy sugeruję profesjonalną pielęgnację, wizytę u kosmetyczki lub konsultacje z dermatologiem.

Na co zwracasz szczególną uwagę podczas wykonywania makijażu swoim klientkom? Co jest dla Ciebie najważniejsze?

Żeby nie przesadzić, żeby w miarę możliwości było naturalnie, żeby wykonany makijaż pasował zarówno do urody jak i temperamentu mojej Klientki. Bo moim zdaniem makijaż dopasowuje się do urody i osobowości, a nie do sukienki.

Pielęgnacja skóry twarzy powinna być dostosowana do wieku – szczególnej uwagi z pewnością wymaga cera dojrzała. Jakie porady i wskazówki makijażowe mogłabyś przekazać kobietom, które pragną zachować piękny wygląd niezależnie od wieku?

Na wygląd skóry pracujemy całe życie i  składa się na to wiele czynników. Nie wystarczy po 40. roku życia kupić krem przeciwzmarszczkowy. Jeśli chodzi o makijaż cery dojrzałej, to mniej oznacza więcej. Nie ilość produktów, ale ich jakość. Zawsze i wszędzie.

Dziękujemy za rozmowę!

1 Comment

wyślij odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NAS
Podziel się swoją historią lub zainspiruj nas do poruszenia ważnego tematu. Piszemy artykuły, rozmawiamy z inspirującymi kobietami i pytamy o zdanie ekspertów. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz Twoje propozycje. Skontaktuj się z nami!
dalia
KONTAKT Z REDAKCJĄ
e-mail: shapemeup@dalia.pl
WYDAWCA:
Dalia Lingerie ul. Wolności 145 34-220 Maków Podhalański tel: +48 33 877 16 87 e-mail: biuro@dalia.pl