Książki na wakacje – 6 pomysłów na summer #ChallengeBook

Książki na wakacje – 6 pomysłów na summer #ChallengeBook

produkty Dalia:

BIUSTONOSZ LEE SEMI-SOFT K24d7d03e9aa7ce26cd31185f06460c759c
BIUSTONOSZ HELEN SEMI-SOFT K24FIGI HELEN MAXI

Czy w górach, czy nad wodą – dobra książka przyda się zawsze. Zamiast telewizora, zamiast Facebooka, tylko Wy i wyobraźnia. Brzmi dobrze? W naszym Magazynie #ShapeMeUp przedstawiliśmy Wam literackie propozycje naszych ambasadorek. Tym razem sami podjęliśmy wyzwanie i sprawdziliśmy dla Was, jakie książki na wakacje warto zabrać. Podejmij wyzwanie #ChallengeBook!

#Życie seksualne kanibali

J. Maarten Troost i jego dziewczyna Sylvia wyruszają w podróż do tropikalnego raju, by z dala od cywilizacji upajać się bujną przyrodą i malowniczymi zachodami słońca na brzegu oceanu. Jeśli bawią Was memy w stylu oczekiwania vs. rzeczywistość, właśnie znalazłyście książkę dla siebie! 🙂 Okazuje się bowiem, że obok wcześniej wspomnianych wspaniałości, Maarten zastaje na wyspie zupełny brak kawy, suszę, groźbę chińskiej inwazji, przeterminowaną żywność oraz ministerialne konkursy pieśni i tańca, a to wszystko przy niekończących się dźwiękach Macareny. Czy to wystarczające powody, by wrócić do cywilizacji? Przekonajcie się same. Jedno jest pewne – ubaw gwarantowany!

książki na wakacje
Życie seksualne kanibali, autor: J. Maarten Troost

#Księga hygge. Jak zwolnić, kochać i żyć szczęśliwie

Urlop to jeden z najprzyjemniejszych momentów w roku. Podobnie jak pachnące cynamonem święta, śniadanie podane do łóżka w dniu Twoich urodzin, albo dobra książka, ciepły koc i gorąca herbata w ten szary, deszczowy dzień. Myślisz o tych momentach i odczuwasz hygge, czyli tajemnicę szczęścia Duńczyków. Hygge to duńskie słowo, określające uczucie szczęścia, komfortu, poczucie bezpieczeństwa jednocześnie. Jak je osiągnąć? Powtarzając za autorem: żyj wolniej, ciesz się drobnymi rzeczami, spędzaj więcej czasu z bliskimi i kochaj! Biorąc pod uwagę fakt, że Duńczycy są najszczęśliwszym narodem na świecie, chyba naprawdę warto czegoś się od nich nauczyć… 😉

książki na wakacje
Księga hygge, autor: Louisa Thomsen Brits

#Ręka mistrza

To idealna książka dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z powieściami Stephena Kinga. Zaczyna się całkiem obyczajowo: wypadek, utrata ręki, rozstanie z żoną, w końcu decyzja o przeniesieniu się na malownicze wybrzeże Florydy – tajemniczą wyspę Duma Key. To właśnie tam Edgar Freemantle postanawia wrócić do swojej dawnej pasji, jaką było rysowanie. Jednak talent Edgara stopniowo wymyka się spod kontroli, przywracając do życia uśpione, nadprzyrodzone siły tajemniczej wyspy…

książki na wakacje
Ręka Mistrza, autor: Stephen King

#Odwaga do bycia nielubianym

Oparta na motywach teorii Alfreda Adlera (razem z Freudem i Jungiem jednym z najwybitniejszych dziewiętnastowiecznych psychologów) książka w samej Azji rozeszła się w ponad trzech milionach egzemplarzy. Jest to moralizatorska dyskusja pomiędzy filozofem, a pewnym młodym człowiekiem, która w prosty sposób ukazuje, że każdy człowiek, poprzez własne czyny, decyduje o swoim losie. Na nic zdają się tłumaczenia swoich niepowodzeń trudną przeszłością czy nazbyt wygórowanymi oczekiwaniami. Przedstawiona przez autora perspektywa dodaje siły i motywacji do zmiany dotychczasowego myślenia i przezwyciężenia własnych  ograniczeń. Gotowe do zmiany? 🙂

książki na wakacje
Odwaga do bycia nielubianym, autor: Ichiro Kishim

#Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson

„Jeśli wrócę, to tylko Rolls-Roycem” – powiedziała przyjaciołom i wyjechała z Polski spełniać swój american dream. Wróciła jako milionerka i żona starszego o ponad czterdzieści lat potentata branży kosmetycznej. „Kim była Barbara Piasecka Johnson? Kochającą męża wielką kolekcjonerką i filantropką czy przebiegłą łowczynią majątków? Dobrodziejką, która chciała uratować upadającą Stocznię Gdańską, czy kapryśną bogaczką z ciągłymi napadami furii?? – czytamy w opisie książki. Sprawdźcie same!

książki na wakacje
Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson, autor: Ewa Winnicka

#Kobiety, które wstrząsnęły światem mody

Wśród naszych propozycji nie mogło zabraknąć „modnej” książki na wakacje, w dodatku o kobietach! 🙂 Wbrew powszechnemu przekonaniu o ich dominującej roli, branża mody swego czasu była opanowana przez mężczyzn i to dosłownie. Dopiero XX wiek przyniósł prawdziwą rewolucję – kobiety nie tylko zrzuciły gorsety i założyły spodnie, ale stały się prawdziwymi kowalami swojego tekstylnego losu. Poznajcie silne i niepokorne projektantki z głowami pełnymi pomysłów i chęci rywalizacji. Coco Chanel i Vivienne Westwood, Nina Ricci i Elsa Schiaparelli, Sonia Rykiel i Miuccia Prada, Jeanne Lanvin i Madeleine Vionnet… to one wytyczyły nowe szlaki w modzie, tworząc wyjątkowy styl i silne marki. Kobiety, które podjęły wyzwanie swoich czasów!

książki na wakacje
Kobiety, które wstrząsnęły światem mody, autor: Bertrand Meyer-Stabley

Macie swoje ulubione tytuły, którymi chcecie się z nami podzielić? Dajcie znać w komentarzu! 🙂

2 komentarze
  1. Ja się zabieram za „Opowieści podręcznej”, serial jest rewelacyjny więc postanowiłam sprawdzić materiał źródłowy 😉

wyślij odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NAS
Podziel się swoją historią lub zainspiruj nas do poruszenia ważnego tematu. Piszemy artykuły, rozmawiamy z inspirującymi kobietami i pytamy o zdanie ekspertów. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz Twoje propozycje. Skontaktuj się z nami!
dalia
KONTAKT Z REDAKCJĄ
e-mail: shapemeup@dalia.pl
WYDAWCA:
Dalia Lingerie ul. Wolności 145 34-220 Maków Podhalański tel: +48 33 877 16 87 e-mail: biuro@dalia.pl