Fashion Revolution – kulisy powstawiania kolekcji Dalia Lingerie

Fashion Revolution – kulisy powstawiania kolekcji Dalia Lingerie

zobacz najnowszą kolekcję:

BIUSTONOSZ BETTINA SOFT K02FIGI BETTINA
BIUSTONOSZ RINKO SEMI-SOFT K24STRINGO-SZORTY RINKO

Od początku roku w ramach Dalia CHALLENGE postawiliśmy przed Wami sporo wyzwań. Czas na nasze: w ramach Fashion Revolution Week zajrzymy za kulisy produkcji naszej bielizny i odwiedzimy projektantkę Maję Madej w jej pracowni. Zobaczcie, jak powstają Wasze ulubione modele!

fashionrevolution.org

#Fashion Revolution

W miniony poniedziałek rozpoczął się Fashion Revolution Week, podczas którego firmy odzieżowe odpowiadają na pytanie klientów: #whomademyclothes. Akcja powstała w ramach protestu przeciwko wyzyskowi pracowników, szczególnie przy masowych produkcjach w fabrykach Trzeciego Świata. Data rozpoczęcia Fashion Revolution Week wiąże się z rocznicą tragedii w fabryce Rana Plaza. 24 kwietnia 2013 roku w wyniku zawalenia się budynku fabryki życie straciło ponad 1100 osób, a tysiące osób zostało rannych. Przyłączając się do inicjatywy, odpowiadamy Wam #WhoMadeYourClothes.

Fashion Revolution
Projektantka Maja Madej w pracowni Dalii

#z rodzinnej pracowni

Historia marki Dalia ma swój początek w Makowie Podhalańskim, gdzie Stanisława Włodarczyk sama zaczęła konstruować i szyć biustonosze. Rodzinna firma w dość szybkim tempie przeniosła się do profesjonalnej pracowni. Od początku produkcja naszej bielizny odbywa się w 100% w Polsce, a nad procesem powstawania poszczególnych modeli już od kilku sezonów czuwa nasza projektantka Maja Madej. Jesteście ciekawe, jak krok po kroku powstają nasze kolekcje? Dziś zaglądamy za kulisy!

Fashion Revolution
Pracownia Dalia Lingerie

#dzień z życia Dalii

Choć cały proces powstania kolekcji trwa zdecydowanie dłużej, postanowiliśmy przybliżyć Wam chociaż jeden dzień z życia naszej pracowni. Nie odstępując Mai na krok, przekonaliśmy się na własne oczy, jak z rysunku powstaje bielizna! Wszystko zaczyna się oczywiście od pomysłu – Maja mówi, że te najlepsze rodzą się w nocy. 😉 Każdy model to inna historia, dlatego w naszych kolekcjach znajdziecie prawdziwą różnorodność fasonów i wzorów, odpowiadających indywidualnym preferencjom każdej z Was.

Fashion Revolution
Projektantka Maja Madej podczas pracy nad kolekcją

Co dalej? Powstają pierwsze szkice, a Maja zaczyna wybierać tkaniny i przeglądać kolorystyczne palety. Analizując trendy i słuchając swojej intuicji, tworzymy kolejne modele tak by całość pozostała wierna ideom naszej marki. To właśnie dlatego w najnowszej kolekcji znajdziecie zarówno energetyczną BETTINĘ, jak i spokojną, choć intrygującą JILL czy prawdziwie nietuzinkowy model RINKO.

 

 

Mając głowy pełne pomysłów, nadchodzi czas na uporządkowanie inspiracji. Tworzymy moodboardy – specjalne tablice, które pomagają nam zebrać myśli i ustabilizować koncepcję.

 

 

Po konsultacji z naszymi brafitterkami powstają pierwsze kompletne projekty, które razem z próbkami materiałów i rysunkami technicznymi zanosimy do naszej szwalni. Tam powstają pierwsze sample, czyli prototypy poszczególnych modeli. Po weryfikacji rozmiaru i testach jakości, przystępujemy do odszycia całej rozmiarówki. Myślicie, że to koniec…? 😉

 

#zoom na detal

Praca projektanta wcale nie kończy się na oddaniu rysunków do szwalni. Maja na bieżąco konsultuje prace nad kolekcją. Oczywiście najważniejsze są prototypy – to dzięki nim koncepcja staje się całkowicie klarowna. Najwyższa jakość nie istnieje bez perfekcyjnej konstrukcji i nienagannej estetyki, a to, jakiego ściegu użyjemy do wykończenia biustonosza, naprawdę ma znaczenie.

Fashion Revolution

#liczy się pasja

Liczy się pasja – zarówno w pracy projektantki jak i naszych brafitterek czy krawcowych. Jeśli zawód nie będzie fascynacją, nie stworzymy nic wartego uwagi. Z taką myślą tworzymy każdą następną kolekcję.

Szycie i wykańczanie modelu CHRISTINE [KLIK]
Największym szczęściem jest praca, którą można odkrywać na nowo każdego dnia. Już niebawem na blogu wywiad z kolejną inspirującą kobietą, naszą #RealWomen – Moniką, której zawodowa codzienność PACHNIE różowym pieprzem, ambrą i liśćmi czarnej porzeczki. Przeczuwamy inspirującą rozmowę! 😉

 

Brak komentarzy

wyślij odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NAS
Podziel się swoją historią lub zainspiruj nas do poruszenia ważnego tematu. Piszemy artykuły, rozmawiamy z inspirującymi kobietami i pytamy o zdanie ekspertów. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz Twoje propozycje. Skontaktuj się z nami!
dalia
KONTAKT Z REDAKCJĄ
e-mail: shapemeup@dalia.pl
WYDAWCA:
Dalia Lingerie ul. Wolności 145 34-220 Maków Podhalański tel: +48 33 877 16 87 e-mail: biuro@dalia.pl