Annabelle Minerals – czego nie wiecie o kosmetykach mineralnych

Annabelle Minerals – czego nie wiecie o kosmetykach mineralnych

zobacz nową kolekcję:

YUKI SOFT K10FIGI YUKI MINI
JULIA SOFT K26Figi SZAFIR maxi

Nasz artykuł o mineralnych kosmetykach bardzo Was zainteresował, dlatego kontynuujemy temat i razem z marką Annabelle Minerals przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek o mineralnym makijażu. 

Annabelle Minerals
mat. prasowe Annabelle Minerals

Wiecie, że kosmetyki mineralne mają tyle zastosowań, ile jesteśmy w stanie im nadać? Jasnym cieniem do powiek rozświetlimy kości policzkowe, a łącząc mineralny róż z błyszczykiem stworzymy unikalną pomadkę. Jak zrobić własny krem BB? Wystarczy zmieszać podkład mineralny z ulubionym kremem do twarzy! Nawet lakier do paznokci nie jest niczym skomplikowanym – wystarczy dodać kolorowy pyłek do bezbarwnej odżywki.

Redakcja ShapeMeUp: Dlaczego kosmetyki mineralne mają tylko sypką postać?

Annabelle Minerals: Wynika to z właściwości surowców użytych do ich produkcji. Minerały, takie jak mika, tlenek cynku, dwutlenek tytanu czy tlenki żelaza są drobno zmielonymi pyłkami, dlatego też kosmetyki w 100% mineralne mają sypką formę. Nie znaczy to jednak, że są mniej wydajne – podkład mineralny jest nawet trzy razy bardziej wydajny od podkładu w płynie.

Jak zwiększyć stopień krycia podkładu?

Istnieje kilka sposobów. Możemy nałożyć kilka warstw podkładu sypkiego, dodać do niego odrobinę korektora, albo zmienić jego formułę na płynną – wystarczy  nałożyć go na skórę zwilżonym pędzlem lub dodać odrobinę podkładu do kremu nawilżającego. Nakładanie kosmetyków mineralnych na mokro zwiększa również ich nasycenie kolorystyczne.

Annabelle Minerals
mat. prasowe Annabelle Minerals

Czy kosmetyki mineralne wykazują działanie antybakteryjne?

Tak, pod warunkiem, że zawierają w swoim składzie tlenek cynku, który jest minerałem o właściwościach antybakteryjnych. Składnik ten występuje w większości podkładów oraz korektorów mineralnych, by pomóc w regeneracji skóry problematycznej i delikatnie ją zmatowić. Co ciekawe, kosmetyki w 100% mineralne nie tracą swoich właściwości, więc można ich używać przez wiele lat.

Czy mineralne pyłki są odpowiednie także do suchej skóry?

Kosmetyki mineralne odpowiadają potrzebom wszystkich typów skóry. Makijaż wykonany tymi kosmetykami jest tak delikatny dla skóry, że można w nim nawet spać (choć nie polecamy robić tego zbyt często). Dodatkowo zapewniają ochronę przeciwsłoneczną na poziomie 15 SPF.

Annabelle Minerals
mat. prasowe Annabelle Minerals

Jak zmywać mineralny make-up?

Kosmetyki mineralne są produktami łatwo zmywalnymi. Zazwyczaj delikatny żel do mycia twarzy pozwala na usunięcie makijażu. Jeśli jednak wykonujemy cięższy, wieczorowy makijaż, szczególnie oka – wówczas warto usunąć ewentualne resztki płynem micelarnym lub hydrolatem.

Czy rozwój kosmetologii umożliwia pracę nad poprawą formuły kosmetyków mineralnych, czy pozostaje ona raczej sprawdzona i niezmienna?

Wyjątkowość kosmetyków mineralnych leży głównie w ich prostym składzie. Kosmetyki Annabelle Minerals składają się jedynie z czterech naturalnych składników, które są delikatne dla skóry, a ryzyko wystąpienia alergii zostaje zminimalizowane. Oczywiście świat kosmetyków mineralnych nie pozostaje obojętny na zmieniające się otoczenie i innowacje. Dobrych, sprawdzonych formuł raczej się nie zmienia, ale nierzadko wprowadzane są nowości, oparte na najnowszej wiedzy z zakresu kosmetologii.

Annabelle Minerals
mat. prasowe Annabelle Minerals

Macie swoje sposoby na stosowanie kosmetyków mineralnych? Podzielcie się nimi w komentarzach! 🙂

Brak komentarzy

wyślij odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

DOŁĄCZ DO NAS
Podziel się swoją historią lub zainspiruj nas do poruszenia ważnego tematu. Piszemy artykuły, rozmawiamy z inspirującymi kobietami i pytamy o zdanie ekspertów. Jesteśmy otwarci na współpracę oraz Twoje propozycje. Skontaktuj się z nami!
dalia
KONTAKT Z REDAKCJĄ
e-mail: shapemeup@dalia.pl
WYDAWCA:
Dalia Lingerie ul. Wolności 145 34-220 Maków Podhalański tel: +48 33 877 16 87 e-mail: biuro@dalia.pl